pes *13.04.2015

 

Ch. Orhan Moniet el Nefous Djaal Lhilal
"Orhan"

Chovateľ: Solange de Decker a Marcel van Thienen

Majiteľ: Thomas Kühne a Christoph Wittwer 

Tituly:
Švajčiarsky šampión krásy, 
BOB na Donaueschingen sighthound festival 2017
(posudzovateľ Mr. Frost, USA)

Coursingová licencia
Zdravie: DCM free – 7.3.2019

Tohto výnimočného psa som si zamilovala už ako mladíka. Mal pre mňa zvláštne kúzlo, hoci som ho poznala iba z fotiek. Sledujúc jeho vývoj, bola som si stále viac a viac istá, že on je tým pravým, ktorého by som chcela použiť ako otca plánovaných šteniatok mojej drahej Cherie. Že ich spojenie by sa mi páčilo nielen kvoli tomu, že sa ich rodokmene k sebe pekne hodia a dopĺňajú, ale že by pre mňa bolo naozaj “od srdca”. 
Bola to veľmi dlhá cesta a bola všetko možné, len nie jednoduchá, ale moj sen sa mi splnil. Orhan je otcom nášho očakávaného vrhu. Som veľmi šťastná, že som tohto krátkosrstého fešáka mohla spoznať osobne a som si istá, že aj Cherie sa veľmi páčil. Orhan je typický predstaviteľ klasickej línie saluki, nesie gény svojho úžasného otca “Mussu”, top plemenníka USA za posledné roky a svojej mamy “Hery”, pochádzajúcej taktiež z klasických európskych línií. Je jedným z troch súrodencov z jediného vrhu po Mussovi v celej Európe. Má milú, naozaj príjemnú povahu, je to pravý gentleman, má pevnú stavbu tela s dostatkom hmoty, stále však elegantný a súmerný.

Orhan žije so svojím majiteľom Thomasom Kühne a dvomi sučkami deerhounda “Times” a jej dcérou “Lucy Pearl” v malebnom historickom mestečku Burgdorf vo Švajčiarsku.

Tieto fotografie používam s láskavým dovolením Claudia Vicentiniho a Martina Brüggera. 

Photo credit Djaal Lhilal.