dhangarhi

Tibetský teriér

Vrh "E"

Nar.: 03.10.2005

A´Jigme Lamleh Schambala
Dhangarhi Chogla Himalaya - "Sheila"

OTEC
JCh. A´Jigme Lamleh Schambala

MATKA
Ch. Dhangarhi Chogla Himalaya

E´KITAR-SCHAMPA Dhangarhi – pes, čierny s bielymi znakmi. Majiteľ: Marianna Baranyiai, CHS Tsan Damasa, HU

ELIS Dhangarhi – sučka – sobolia s bielymi znakmi. Majiteľ: Pavel Vojtěch, CZ

EZRA MA-NI  Dhangarhi – sučka, zlatá sobolia. Majiteľ: Miroslava Pernicová, CHS Anuttara, CZ. (Matka  “A” vrhu Anuttara, zomrela 8.8.2012)

Posledný vrh tibetských teriérov u nás – 3. októbra 2005 sa našej Šeile narodili tri krásne zdravé šteniatka – dve sučky a jeden psík. Sučky obe sobolej farby, jedna z nich s bielymi znakmi na hlavičke, hrudi, brušku a packách. Psík čierny s bielym fliačikom na brade a hrudi. 
Otcom našich ratolestí bol krásny mladý pes A´ Jigme Lamleh Schambala, ktorý žil v Prahe u manželov Niebauerových. Predstaviteľ línie Lamleh, po rodičoch zo svetovo uznávaných chovateľských staníc, už vo svojom mladom veku vyžaroval charizmu, zdedenú po svojich elegantných rodičoch. Na Tibet Dog Europe 2005 v rakúskom Hollabrunne sa pani rozhodkyni Tuule Platan z Fínska mimoriadne páčil a v silnej konkurencii 8 psov v triede mladých skončil výborný štvrtý. Neskôr sa stal otcom krásnych šteniatok v ďalších troch vrhoch v Českej republike. 
Jimík bol pohodový, veselý a kamarátsky psík, určite aj vďaka génom, pretože aj jeho sestra Bhoomi má krásnu a milú povahu.